Přeskočit na obsah

Přijímání kočiček je často složité, nedokážeme vyhovět všem žádostem

Musíme se vyjádřit k přijímání kočiček v našem útulku. Denně řešíme pět až deset žádostí o umístění kočiček, nebo dokonce několika koťátek. Velice nás mrzí, že nedokážeme vyhovět všem, ačkoliv příběhy jsou někdy tolik smutné.

Každá kočička vyžaduje veterinární péči, měsíční umístění v karanténě a následně může mezi ostatní kočičky, o které se staráme. Kapacitně a finančně je to nesmírně náročné. Zájem o adopci koček totiž ani zdaleka není tak velký, jako žádosti o umístění v našem útulku. Pomáhá nám přitom také paní Senderáková z Debře, (tel. 723 414 180) u které se můžete rovněž informovat. I zde je kapacita pravidelně naplněna. Snažíme se tak pomáhat zejména kočičkám v ohrožení.

Často nám voláte příběhy o nalezených kočičkách, nebo o tom, jak se o vaše zvířecí kamarády už nemůžete starat… každý den se pokoušíme najít řešení, často ho ovšem najít nedokážeme.

Aktuálně v našem útulku nemůžeme přijmout kočičku z veterinárních důvodů. Nařízení platí zhruba do poloviny prosince. Už nyní má od nás několik dalších kočiček příslib přijmutí hned, jak to bude možné. Mnohým dalším se budeme muset opět omluvit.

Děkujeme za pochopení a za přízeň.